Taber Industries

Taber Industries (USA)

Taber Industries' Malzeme Test ve Ölçüm Departmanı yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı test cihazlarını tasarım ve üretiminde global bir lider konumundadır. Malzemelerin fiziksel özelliklerinin değerlendirilmesi için kullanılan Taber cihazları firmaların ürettikleri ürünlerin dayanıklılığını test etme konusunda kritik bir rol oynar. Her ne kadar sürtünme ve yüzey aşınması konusundaki uzmanlığı ile tanınsa da Taber aynı zamanda kazınma, iz (mar) ve çizilmeye dayanımın ölçümünün yanında bükme esnekliği ve rijitlik testleri için çözümler sunar.

"Taber Instrument Corparation" firması 1941 yılında Ralph Taber tarafından hassas test cihazları üretimi için kurulmuştur. Baş Mühendis olarak Mr. Taber malzemelerin fiziksel özelliklerini anlamaya yardımcı olan sayısız cihaz geliştirmiş olup bunlardan en ünlüsü "Taber Abraser" tekerlekli aşındırıcısıdır. Orijinal ürün konsepti bir çok yönden o kadar yenilikçi bir tasarım barındırır ki bunlardan bir çoğu halen yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Taber Instrument Corparation firması 1966 yılında Teledyne organizasyonu tarafından satın alınmış ve Teledyne Taber ismini almıştır. Ağustos 1992'deki son sahip değişikliği sonrası ise bugünkü ismi olan Taber Industries'e dönüşmüştür.

Kuruluğundan bugüne kadar Taber ismi Kalite ve Güvenilirlikle birlikte anılmıştır. Taber Industries bugün hala Ralph Taber'in firmayı üzerine inşa ettiği "müşteri ihtiyaçlarına yanıt verme" prensibine bağlı olarak faaliyet göstermektedir. 70 yıllık başarı dolu geçmişi ile bugün de ileri teknolojiler ve üretim tekniklerine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Dünya çağında bilinen Taber Industries, pek çok iş kolunda endüstri standardı olmaya ve sayısız uluslararası test metodunda referans gösterilmeye devam etmektedir. Taber geçiş bir ürün yelpazesi ve size daha iyi ölçümler yaptıracak katma-değerli çözümler sunmaktadır.

Kar Kimya Mart 2016'dan beri Taber Industries Türkiye Distribütörüdür.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.